Ukraine's.Inside.Review

Україна: погляд зсередини

Новини

У Дніпро з’їдуться відьми

Для тих, хто цікавиться українською культурою та етнографією. Для тих, хто не боїться відьом і магії. Для тих, хто любить читати на ніч твори Миколи Гоголя Дніпропетровський історичний музей ім. Яворницького увечері 4 травня підготував екскурсію «Вальпургієва ніч».

У перші дні травня, дні Великого Сонця музей відкриє портал в світ надприродного, світ магії, чаклунства і забобонів.

Це Вальпургієва ніч в музеї! Не для слабких духом!

Вальпургієва ніч — ніч з 30 квітня на 1 травня, язичницьке, християнське і, водночас, сатанинське свято, яке відзначається в країнах Центральної і Північної Європи. Має синкретичну суть.

Своїми коренями традиція святкування Вальпургієвої ночі сягає язичницьких часів, коли таким чином святкувався прихід весни. В християнській традиції це день святої Вальпурги, сестри святого Віллібальда, англійської проповідниці християнства у франкських краях. Зважаючи на те, що раннє християнство часто християнізувало язичницькі традиції, обидва свята злилися в одне. В традиції нордичних міфів Вальпургієва ніч символізує час, коли Одін помер, щоб збагнути значення рун.

Вважається, що в цю ніч слабне межа між світами мертвих і живих. Люди розпалюють багаття, щоб відігнати мертвих і неприкаяних духів, що за повір’ям блукають у ці часи посеред живих. На світанку настає свято Першотравня.

Христина ГРИШАНОВА

nashemisto.dp.ua

LEAVE A RESPONSE

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *