Ukraine's.Inside.Review

Україна: погляд зсередини

Новини

У Порошенка розповіли, кому не загрожує законопроект про позбавлення громадянства

Позбавлення громадянства України у тимчасово окупованому Криму не стосуватиметься осіб, які брали участь у виборах, або примусово служили в армії іншої країни.

«Щодо жителів АР Крим … чітко запропоновано президентом, що усю відповідальність за тиск, утиск і примус українських громадян, які проживають в Криму, буде нести РФ», – зазначила народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка», представник президента в парламенті Ірина Луценко.

Вона також пояснила, що ймовірне отримання громадянства українцями, які проживають на цій території під тиском агресора, не буде вважатися порушенням законодавства України, і ці громадяни не будуть позбавлені українського громадянства. Також Ірина Луценко пояснила, кому загрожує позбавлення громадянства згідно з даною ініціативою президента.

«Втрачати громадянство будуть особи, які, скориставшись певними можливостями, беруть участь у виборах іншої країни, або, наприклад, можуть служити в армії іншої країни. Наші громадяни, які змушені були здійснити ті чи інші дії для того, аби зберегти життя, аби не потрапити до в’язниці, змушені були брати участь у виборах або служити в армії РФ, армії «ЛНР» і «ДНР», будуть позбавлятися такої кримінальної відповідальності і не будуть позбавлятися громадянства України», – зазначила парламентарій.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект №8297, в якому пропонує ввести механізм позбавлення українського громадянства за участь в російських виборах у тимчасово анексованому Росією Криму.

ua.news

Print Friendly, PDF & Email

LEAVE A RESPONSE

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *